A passionate artist who obsessively seeks ways to stimulate the deep curiosity in people’s minds through his designs. Emre constantly looks for ways to reinvigorate and elevate ordinary materials in new and inspiring ways that turns the discarded into items of functional beauty. His art is equally beautiful and gross, insightful and confusing, delicately sculpted and strikingly abrupt. Emre’s art will leave you with a lovely satisfaction and uneasy curiosity that will keep you pining for more.
Tasarımlarıyla insanların zihnindeki derin merakı uyandırmanın yollarını saplantılı bir şekilde arayan tutkulu bir sanatçı. Emre, atılanları alışılmadık ve ilham verici yollarla yeniden canlandırmanın ve yükseltmenin yollarını arar. Sanatı eşit derecede zarif ve mekruh, kolay anlaşılabilir ve kafa karıştırıcı, incelikle yontulmuş ve çarpıcı derecede ani. Emre’nin sanatı, size daha fazlası için özümseyecek hoş bir tatmin ve huzursuz bir merak bırakacak.
About
İzmir’de 1986’da doğdu. 1992 senesinde Hürriyet Gazetesi Çocuk Kulübü’nde başladığı yaratma sürecine 1993-1994 seneleri arasında Tübitak’tan aldığı resim ödülü ile devam etti. İzmir Namık Kemal Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Güzel Sanatlar Fakültesi heykel bölümünde tamamladı. Öğrenciyken başlattığı heykel ve tasarım sürecini alternatif malzemeler kullanarak geliştirdi. Heykeltraş ve tasarımcı Emre Ezelli, bugüne kadarki kariyeri boyunca yurtiçinde ve yurtdışında 8 grup sergisine katıldı ve 2 kişisel sergi açtı. Heykel ve tasarım adına hem Türkiye’de, hem yurtdışında birçok ödül aldı. Heykelleri birçok özel koleksiyonda yer almaktadır.
emreezelli, paperworks, collage, cutout, art, illustration, drawing, artist, sculpture, sculptor
234
page-template-default,page,page-id-234,stockholm-core-2.1,select-theme-ver-6.9,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive

Sculptor and designer Emre Ezelli, born in Izmir Turkey, developed his creation process by exploring the use of alternative materials. So far in his career, Emre has held 3 distinct solo exhibitions in Turkey and 1 solo exhibition in Vienna. In addition, Emre has joined 8 group exhibitions in Europe and has received several global and national awards in sculpture and design. Currently his sculptures can be found in many personal collections.  Emre began his creative process with Turkey’s Hurriyet Newspaper Children’s Club in 1992 and won the Tubitak painting award in 1993-1994. He continued his formal education and graduated with a Bachelor’s Degree in Fine Arts specializing in Sculptor. 

İzmir doğumlu heykeltıraş ve tasarımcı Emre Ezelli, alternatif malzemelerin kullanımını keşfederek yaratım sürecini geliştirdi. Emre, kariyerinde şu ana kadar Türkiye’de 3 ayrı kişisel sergi ve Viyana’da 1 kişisel sergi açtı. Emre ayrıca Avrupa’da 8 karma sergiye katılmış olup, heykel ve tasarım alanında birçok global ve ulusal ödül almıştır. Şu anda heykelleri birçok kişisel koleksiyonda bulunabilir.  Emre, yaratıcı sürecine 1992 yılında Türkiye’nin Hürriyet Gazetesi Çocuk Kulübü’nde başladı ve 1993-1994’te Tubitak resim ödülünü kazandı. Örgün eğitimine devam etti ve Heykeltıraş konusunda uzmanlaşarak Güzel Sanatlar Lisans Diploması ile mezun oldu.