logo
logo
"What I conceive may be complicated, maybe simple or most of the time meaningless; an utopia that moves away for the moment from the exit path, but at the same time it comes closer to it. The coexistence of the pieces does not aim to solve the question but rather is an expression fortifying it. Its number is proportional to the complexes, lies and weaknesses it symbolizes.”
Dikotomi / Dichotomy Paperworks Exhibition Vienna
1251
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-1251,stockholm-core-2.1,select-theme-ver-6.9,ajax_fade,page_not_loaded,side_area_slide_with_content,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive

Dikotomi / Dichotomy Paperworks Exhibition Vienna

Önceki işlerimde olduğu gibi yine geri dönüşüm malzemelerle çalışmayı tercih ettim ve bu defa malzemelerimi türlü özelliklere sahip kağıtlardan seçtim. Eserlerdeki alt metinleri ise nostaljik bir etiket makinesi kullanarak bastım.

Bu düzensiz kesilmiş kağıtlar ve alt metinler, kitap ve dergilerden topladığım görseller ile bir araya gelerek kolajlar oluşturuyor. Kolajlarda gördüğümüz karakterlerin her birinin farklı bir hikayesi var. Bu hikayeler ise günlük hayatımızda karşılaştığımız olaylardan, kişilerden, okuduğumuz kitaplardan, izlediğimiz tiyatro ve sinema sahnelerinden ilham alıyor.

Dichotomy sergimde yarattığım aklı karışık karakterlere hikayelerini yüksek sesle  anlatabilecekleri bir alan veriyorum.

*Dikotomi iki bölüm arasındaki zıtlıktır, dikotomi hareketin illüzyonudur.

Emre Ezelli

Date

02/01/2021